Bebek Odası Takımları

Bebek Odası Takımı

Bebek odası takımları genellikle beşik, şifonyer ve gardıroptan oluşan 3 parça halinde gelir. Beşik ya da bebek karyolası standart olmakla birlikte diğer parçalar tercihlerinize göre değişiklik gösterebilir. Birçok modelde ek depolama alanı için birkaç çekmeceli, büyüyebilen bir beşik ve şifonyer yer alır.

 

Bebek odası takımı nasıl olmalı?

Çevrelerinde olanları anlamaları, bulundukları ortama dahil olmaları renkleri, objeleri, eşyaların kullanımlarını öğrenmeleri zaman alır. Bu yüzden bebek odaları daha sakin ve az eşya ile dekore edilmelidir. Oda duvarları yumuşak ve renklerin pastel tonlarında olmalıdır.

 

Bebek odası takımı alırken nelere dikkat edilmeli?

 

 • Her zaman en önemli nokta: Bebek güvenliği.
 • Bebek odası renklerini özenle seçmelisin.
 • Bebek odası aydınlatması her şeyi değiştirebilir.
 • Bebek odası halısı seçimi önemli.
 • Bebek odası perdesi: Hem dekor hem de sağlık için önemli.

 

Bebek odası takımı ne zaman alınmalı?

 

Bebek odası hazırlamak için en uygun zamanın gebeliğin 25. Haftası olduğunu söyleyen uzmanlar, bu haftada bebek odası fiyatı ve model araştırması yapmaya başlamanın en doğrusu olduğunu belirtirler.

En uygun bebek odası takımları, en kullanışlı olan odalardır. Genellikle şifonyer, dolap ve beşikten oluşan üçlü takımlar hem maddi açıdan hem de kullanım alanı açısından oldukça avantajlı seçeneklerdir. Aynı zamanda sade tasarımlı düz ürünlere sahip bir takım tercih etmeniz daha uzun yıllar kullanmanıza ve dolayısıyla daha kullanışlı bir bebek odasına sahip olmanıza olanak sağlayacaktır. Bunun dışında bebeği uyuturken veya bebeğin uyumasını beklerken yanında beklemek için bebek odasında kullanabileceğiniz bir sallanan sandalye almanız da iyi bir çözüm olacaktır.

 

Bebek odası mobilya seçiminde dikkat etmen gerekenler

 

 • Bebek odası dolabı seçerken dikkat etmen gereken en önemli nokta, odanın büyük bölümünü kaplamaması. Dolabı muhakkak odanın büyüklüğüne göre seçmelisin. Eğer küçük bir dolap seçersen, bazalı ve çekmeceli beşikler tercih ederek ekstra depolama alanı yaratabilirsin.
 • Mobilyaların renk seçimini ise yukarıda bahsettiğimiz önerilere dayanarak seçebilirsin.
 • Bebek beşiği seçiminde işlevselliğe önem vermelisin. Bebeğinin ilerleyen yaşlarında kullanabileceği büyüyen beşik gibi beşik modelleri bütçene de katkıda bulunacak.

 

 

 

Bebek odası halısı seçimi

 

 • Halılar yerde oldukları için ev içerisinde biriken tozu ve kiri ilk olarak kapan ev eşyalarından birisidir. Bebeğin emeklemeye başlayınca sürekli yerde olacak. Bu nedenle, hele de alerjik bir bebekse muhakkak antibakteriyel halı çeşitlerinden seçim yapmalısın.
 • Eğitici özellikte halılar, hem dekorasyona farklılık katar hem de bebeğinin gelişimine katkıda bulunur. Özellikle son günlerin en popüler bebek odası halı modellerinden olan oyun halılarını tercih edebilirsin.
 • Halı rengi seçimini bebek odası mobilyaları rengine göre yapabilirsin. Eğer koyu renkli mobilyalar kullandıysan, açık renkli bir halı kullanarak odayı yumuşatabilirsin. Açık renkli mobilyalar kullandıysan koyu renkli bir halı ile odaya canlılık katabilirsin.

 

 

[fe_widget id="26" show_selected="yes" show_count="yes" horizontal="yes" columns="3"]

Gösterilen sonuç sayısı: 6