Kız Genç Odası

 Genç Kız Odası Nasıl Olmalıdır?

Merhabalar, her genç kızın hayallerini kurduğu istediği yaşam alanlarını oluşturmak tabi ki odalarını kendi hayallerindeki gibi düzenlemekle başlar. Kendi odalarını istedikleri şekilde dekore etmek her genç kızın hayalidir. Bu yazımızda sizlerle birlikte Kız Genç Odası Nasıl olmalıdır? Sorusuna alt başlıklar halinde açıklamış olacağız. Keyifli okumalar…

Genç Kız Odası Dekorasyonunda Neler Olmalı?

Genç kızlar odaları için bir dekorasyon değişikliğine gidileceği zaman, her genç kız tarafından beğeni toplayan tarz ve renkleri odaya uygulamak önceliğiniz olmalı. Her ne kadar genç kız deyince akla pembe ve tonları gelse de, mor, yeşil, kırmızı ve ahşap rengi tonlar da genç kız odaları için ideal renkler arasında yer alıyor. Mobilyalar konusunda yeni sezonda işlevsellik üzerine dizayn ediliyor. Yatak ve çalışma masasının tek bir parça halinde üretilip alandan kazanma fikri, bu tarz işlevsel dekorasyonlar için örnek oluyor. Özellikle küçük odaya sahip genç kızlar için bu ideal bir dekorasyon olacaktır. Çalışma masası üzerine yatak şeklindeki bir ranza sayesinde, çalışma masasının geleceği alana makyaj masası veya etejer getirilebilir.

Genç Kız Odası Dekorasyonunda Ortaya Çıkan Yenilikler

Dekorasyon konusundaki yeni tarzlardan biri de ton sür ton oluyor. Yatak başlığı, çalışma ve makyaj masası, dolap, halı ve etejer gibi bir odada bulunan tüm parçalar, tek renk üzerine kurularak bir renk hakimiyeti oluşturulur. Bu tarz bir dekorasyonda daha çok pembe ve beyaz gibi soft, açık renkler tercih edilir. Canlılık ise aksesuar ve aydınlatma ile sağlanır.

Genç Kız Odasında Hangi Ürünler Dekor Amaçlı Kullanılıyor?

Genç kızların odalarında istedikleri gibi şık ve modern ürünlere sahip olmaları hayallerini süsleyen ürünleri kendi istekleri doğrultusunda seçmeleri ile ortaya güzel sonuçlar çıkabilecektir. En güzel parçalar ve modellerle istediğiniz dekorasyonu ve stili yapmak da böylelikle önceliğiniz olacaktır. Peki bunu nasıl başarabilirsiniz? Bir genç kız odasında nasıl parçalar kullanıp, odanızın temasına uygun dekoratif ürünler kullanabilirsiniz? Sizler için  bir genç kız odasına özel fark katacak olan dekoratif parçaları derledik:

Tablolar

Duvarlara canlılık katacak olan en önemli şey kullanacağınız dekorasyon stilidir. Nitekim tablolar da bu amaç için en uygun dekoratif ürünler. Farklı boyut ve tasarımlardaki tablolar, bulunduğunuz odaya renk ve canlılık katacak.

 Raflar

Her şeyi yatağınızın başındaki komidine ya da dolabınızın içerisinde kalmış boş alanlara sıkıştırmak zorunda değilsiniz. Kitaplarınız, biblolarınız, dergileriniz bu raf üzerinde yer alabilir. Sizler de istediklerinize kolaylıkla ulaşırsınız.

Aynalar

Aynalar sayesinde odanızdaki derinlik algısı daha çok artar. Ayrıca çerçeveli, büyük ya da masa aynası fark etmez, isterseniz sizler de aynalarınıza istediğiniz dokunuşları sergileyebilirsiniz.

Tekli Koltuklar

Salonda oturmak istemiyorum, odamda vakit geçirmek istiyorum diyorsanız bu tarz küçük tekli koltuklar işinizi görecek ve odanıza kendi kimliğinizi kazandırmanıza yardımcı olacaktır.

Dekoratif Süsler

Raflarınızın üzerinde bulundurabileceğiniz, kendi kimliğinizi yansıtabileceğiniz süs eşyaları da odanıza çok yakışacaktır.

 

Genç Kız Küçük Odaları İçin Alternatif Dekorasyon Nelerdir?

Küçük Oda Dekorasyonu

  1. Desenli tavanlar kullanabilirsiniz. …
  2. Duvara asılı komodin ve raflar tercih edebilirsiniz. …
  3. Yer aydınlatmalarını duvara monte edebilirsiniz. …
  4. Murphy yataklar veya açılabilir küçük koltuklar tercih edebilirsiniz. …
  5. Beyaz ve açık renkli eşyalar seçebilirsiniz.

Siz değerli ninnola okuyucularına özel bu yazımızda genç kızların oda seçimlerinde ilham olacak belli başlı dekorasyon önerilerinden bahsetmiş olduk. Her genç kızın hayalini süsleyen odalarda vakit geçirmeleri için öncelikle istekleri doğrultusunda detaylı araştırmalar yapmaları sonrasında odalarını dekore etmeleri gerekir. Bu sayede hem uzun süreli kullanacakları hem de isteklerine göre odalarına sahip olma şansını elde edeceklerdir. ninnola.com İnternet sitemizden yapacağınız online alışverişlerinizde bu isteklerinize ulaşmanız artık çok kolay. Detaylıca inceleyeceğiniz kaliteli ve güvenilir alışverişinizle kapınıza kadar gelecek olan ürünlerimizi uzun süreli ve hayallerinize yakışır şekilde dekore edebilirsiniz.

[fe_widget id="26" show_selected="yes" show_count="yes" horizontal="yes" columns="3"]

Gösterilen sonuç sayısı: 4