Erkek Genç Odası

Erkek Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Çocuk kimliğinden yetişkin kimliğe geçildiği zaman dilimi olarak bildiğimiz gençlik dönemi psikolojik gelişimi yaşadığı çevreye de bağlı olduğundan yaşam alanları bu dönemde oldukça önemlidir. Yaşadığı ortamdan oldukça etkilenen genç yetişkinlerin odalarında neler olmalı ve olmamalı? Nelere dikkat edilmeli? Sorularına yazımızda siz değerli ninnola okuyucuları için açıklamış olalım.

Erkek genç odası denilince aklımıza genelde yatak ve dolabın olduğu, çalışma masası ile diğer dekoratif ürünlerin yer aldığı toplu bir oda hali gelir. Gençlerin tüm zamanlarını aynı yerde geçirdiği odalardan ziyade uyumak için gittiği odalar ile diğer odaların ayrı olması daha doğrudur. Bu sebeple de son zamanlarda genç yatak odası takımları veya genç yatak odası dekorasyonu gibi bir kavram ortaya çıkmıştır. Sadece yatak ve elbise dolabının olduğu genelde çalışma masası, kitaplık gibi uyku odasında bulunması gerekmeyen detayların olmadığı tasarımlar ön plana çıkmaya başlamıştır.

Erkek Genç Odasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Erkek genç odasını ayıran en önemli faktörlerden birisi de kişinin kendine has bir dekorasyona sahip olması ve odasını bu tarzda dekore etmesi olacaktır. Erkek genç odasının içerisi sade düzenli ve dikkat dağıtmayacak şekilde düzenlenmelidir. Yatak ile çalışma masası birbirinden oldukça uzakta olmalıdır çünkü yatağın yakınında olan bir çalışma masasında istenilen verim alınamaz. Genç yatak odası dekorasyonlarında açık renklerin sade ve huzur verici bir dekorasyonun kullanılması tavsiye edilir.

Erkek genç odası içinde neler var?
Genç odası denilince aklımıza genelde yatak ve dolabın olduğu, çalışma masası ile diğer dekoratif ürünlerin yer aldığı toplu bir oda hali gelir. Gençlerin tüm zamanlarını aynı yerde geçirdiği odalardan ziyade uyumak için gittiği odalar ile diğer odaların ayrı olması daha doğrudur.

Erkek Genç Odalarında Konsantrasyon Nasıl Sağlanır?
1. Oda çok karışık olmamalı.
2. Benzer renklerle ahenk oluşturulmalı. ( Duvar rengi ve halıyı kombinlemek gibi)
3. Oda sahibi kendi tarzını sonuna kadar yansıtabilmeli.
4. Etrafta birbirinden alakasız eşyalar kullanılmamalı.

Erkek genç odasında yatak nereye konmalı?

Yatak nereye yerleştirilmeli, sorusuna iç mimarların cevabı genelde kapının karşısındaki duvar veya odadaki en uzun duvar şeklinde olmaktadır. Cevabın bu şekilde olmasının nedeni yatağın yatak odasının odak noktası olmasıdır.

Erkek genç odasında ne olur?

Genç Odalarında Bulunması Gereken Eşyalar
• Odada Dart Gibi Stres Atmaya Yarayan Oyunların Olması…
• Odada mutlaka saat olması gerekiyor.
• Kitaplık Köşesi.
• Günün Yorgunluğunu Atmaya Yardımcı Olacak Ortopedik Yatak.

Erkek genç odası nasıl olmalıdır? Sorusunu alt başlıklar halinde detaylı bir şekilde anlattığımız bu yazımızda siz değerli ninnola okuyucularına açıklamış olduk. Dilerseniz ninnola.com internet sitemizden yapacağınız online alışverişlerinizde birbirinden çeşitli ürünlerimizi inceleyebilir hem çocuklarınıza hem de sizlere yardımcı olacak yeni ve modern dekorasyonlarınızla kendinizi ve çocuklarınızı mutlu etmiş olabilirsiniz…

[fe_widget id="26" show_selected="yes" show_count="yes" horizontal="yes" columns="3"]

Gösterilen sonuç sayısı: 6